Squalane, Capylic/Capric Triglyceride, Ricinus Communis Seed Oil, Zinc Oxide, Oryza Sativa Bran Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Stearalkonium Bentonite, Hydrogenated Castor Oil, Copernicia Cerifera Cera, Hydrogenated Olive Oil, Unsaponifiables, Propylene Carbonate, Silver.
Na pazduhe s prstom nanesite za zrno graha izdelka ter ga nežno razmažite, dokler se ne vpije v kožo. Pogostost nanosa je zelo individualna, saj je odvisna od tipa kože ter količine in frekvence potenja. Za začetek svetujemo, da nuud nanesete vsak drugi dan. Če to ni dovolj, ga nanesite vsak dan. Če opazite, da vam nanos na dva dni ustreza, lahko eksperimentirate z nanosom vsake 3 dni in tako naprej. Dlje kot ga boste uporabljali, manj pogosto ga bo potrebno nanašati.
Na začetku dovolite telesu, da se navadi na nov dezodorant. Ko boste prešli ti. fazo prečiščevanja, med katero lahko zaznate nekaj neprijetnega vonja, se ne boste več vrnili k običajnim dezodorantom.
Takoj prenehajte z uporabo, če na koži opazite rdečico, otekline ali razdraženo kožo. V primeru takšnih reakcij se posvetujte z zdravnikom. Izdelka ne nanašajte na odprte rane ali na razdraženo ali vneto kožo. Hranite stran od neposredne sončne svetlobe in izven dosega otrok.
>> Kako je nuud deluje?
Da bi razumeli, kako deluje nuud, moramo najprej razumeti, kaj povzroča neprijeten vonj pri potenju. Naše telo je prekrito z žlezami znojnicami – to so ekrine žleze. V času pubertete pridobimo dodatne žleze – to so apokrine žleze. Apokrine žleze se pojavijo posebej v predelu pazduh in dimelj. Ko se potimo, tako ekrine kot apokrine žleze izločajo tekočino brez vonja. A pozor: bakterije spremenijo tekočino apokrinih žlez v butanojsko kislino. Ta kislina je glavni krivec za značilen neprijeten vonj potu.
Pa poglejmo, kako delujejo antiperspiranti. Njihove aktivne sestavine kolikor je le mogoče blokirajo znojenje, vendar nikoli ne morejo popolnoma preprečiti izločanja tekočine iz znojnic. To pomeni, da boste še vedno prepoteni in sledil bo neprijeten vonj. Za prekrivanje tega vonja so antiperspirantom dodane številne dišave, ki so pogosto krive za nastanek še več neprijetnega vonja, saj gre za mešanico potu in poceni dišav. Poleg tega aktivna učinkovina zelo hitro izgine, zato se zgodi, da morate dezodorant nesti večkrat na dan.
Pri nuudu so mnenja, da je ta pristop nelogičen in zastarel. Odločili so se za uporabo mikro srebra, ki na naraven način napada bakterije, odgovorne za neprijetne vonjave. nuudovi srebrni ioni se namreč vežejo na negativno nabite dele v beljakovinah, ti deli pa so bistveni za delovanje celic. Z deaktivacijo teh funkcij, ključnih za njihov obstoj, se bakterijske celice razgradijo in odmrejo.
Ni bakterij – ni neprijetnega vonja! Preprosto.
>> Kaj je mikrosrebro?
Srebro v izdelkih pojavlja v različnih oblikah in velikostih. Ena oblika je čisto elementarno srebro ali srebro, raztopljeno v tekočini - koloidno srebro. Velikosti so lahko zelo drobni delci (nano) ali tisočkrat večji delci (mikro).
Učinke elementarnega srebra poznamo, ker ga že vrsto let uporabljamo, denimo za jedilni pribor ali v nakitu. Vemo, da je tako srebro neškodljivo.
Težava nastane pri nano delcih srebra in koloidnem srebru, kjer lahko delci vstopijo v kožo - učinki tega trenutno niso znani. Poleg zdravstvenega vidika je tu še skrb za okolje. Nano srebrni delci in raztopljeni delci srebra v koloidnem srebru lahko zdrsnejo skozi filtre v čistilnih napravah in končajo v vodi, tega pa si ne želimo. Ker je nuudu mar za vse našteto, v nuudu ni niti nano srebra niti koloidnega srebra, temveč le 100% kovinsko mikro srebro.
>> Kako je mogoče, da nuud ne pušča sledi na oblačilih?
Ker nuud ne vsebuje soli, se te ne kopičijo na oblačilih. Soli so namreč glavni krivci za razbarvanje in uničena oblačila.
>> Kako je mogoče, da nuud lahko kljubuje telovadbi in tuširanju?
nuud je krema na oljni osnovi, primerljiva z vodoodpornimi losjoni za zaščito pred soncem. Ker nuud ni topen v vodi, se lahko tuširate in telovadite, ne da bi se njegova učinkovitost zmanjšala.
Seveda v primeru, da kožo pod pazduho drgnete, nanašate večje količine mila ali izvajate piling kože, z nje odstranjujete zunanjo plast kože in z njo tudi nuud. V tem primeru bo verjetno potreben ponoven nanos.